Zdjęcie satelitarne przedstawiające aktualne zachmurzenie nad Polską w świetle widzialnym.
Obłoki srebrzyste
Radarowe dane mezosferyczne – Radar VHF w Kuehlungsborn (54,1° N; 11,8° E). Radarowe odbicia (kolor: żółty/pomarańczowy/czerwony) mogą świadczyć o pojawieniu się obłoków srebrzystych.Najnowsze zdjęcie obłoków srebrzystych (NLC) nad południowymi regionami polarnymi. Źródło: NASA/AIM
Słońce na żywo
HMI Intensitygram – aktualne zdjęcie tarczy słonecznej widocznej z Ziemi, wykonane przez sondę SDO w świetle widzialnym.HMI Intensitygram Colored – aktualne zdjęcie tarczy słonecznej widocznej z Ziemi, wykonane przez sondę SDO w świetle widzialnym z nałożeniem sztucznej barwy.AIA 94 – aktualne zdjęcie tarczy słonecznej widocznej z Ziemi, wykonane przez sondę SDO, w paśmie o długości fali 94 angstremów. Zdjęcie służące do obserwacji aktywnych obszarów na powierzchni Słońca oraz rozbłysków słonecznych.AIA 131 – aktualne zdjęcie tarczy słonecznej widocznej z Ziemi, wykonane przez sondę SDO, w paśmie o długości fali 131 angstremów. Zdjęcie służące do obserwacji aktywnych obszarów na powierzchni Słońca oraz rozbłysków słonecznych.AIA 171 – aktualne zdjęcie tarczy słonecznej widocznej z Ziemi, wykonane przez sondę SDO, w paśmie o długości fali 171 angstremów. Zdjęcie ukazuje łuki i pętle plazmy poruszające się wzdłuż linii pola magnetycznego.AIA 193 – aktualne zdjęcie tarczy słonecznej widocznej z Ziemi, wykonane przez sondę SDO, w paśmie o długości fali 193 angstremów. Zdjęcie przydatne w obserwacji dziur koronalnych.AIA 211 – aktualne zdjęcie tarczy słonecznej widocznej z Ziemi, wykonane przez sondę SDO, w paśmie o długości fali 211 angstremów. Zdjęcie przydatne w obserwacji dziur koronalnych.AIA 304 – aktualne zdjęcie tarczy słonecznej widocznej z Ziemi, wykonane przez sondę SDO, w paśmie o długości fali 304 angstremów. Zdjęcie służące do obserwacji choćby protuberancji i aktywnych obszarów na powierzchni Słońca.AIA 335 – aktualne zdjęcie tarczy słonecznej widocznej z Ziemi, wykonane przez sondę SDO, w paśmie o długości fali 335 angstremów. Zdjęcie służące do obserwacji aktywnych obszarów na powierzchni Słońca oraz rozbłysków słonecznych.Magnetogram – zdjęcie z sondy SDO obrazujące pola magnetyczne aktywnych obszarów na widocznej z Ziemi tarczy słonecznej.STEREO-A EUVI 195 – zdjęcie z sondy STEREO-A w paśmie o długości fali 195 angstremów. Pozwala na obserwację aktywnych regionów w części tarczy słonecznej niewidocznej z Ziemi.Mapa synoptyczna powierzchni Słońca opracowana przez SWPC, obrazująca różne cechy aktywności słonecznej m.in. aktywne obszary czy dziury koronalne.
Pogoda kosmiczna
LASCO C3 – zdjęcie z sondy SOHO w świetle białym. Przydatne podczas obserwacji koronalnych wyrzutów masy.LASCO C2 – zdjęcie z sondy SOHO w świetle białym. Przydatne podczas obserwacji koronalnych wyrzutów masy.Koronograf COR2 – zdjęcie w świetle białym ze sondy STEREO-A, pozwalające dostrzec koronalne wyrzuty masy (CME).Wykres emisji rentgenowskiej. Dane ze sond GOES, rejestrujących rozbłyski słoneczne klas A, B, C, M oraz X – kliknij aby przejść do aktualnego wykresu. Indeks KP – wykres przedstawiający poziom zaburzeń w ziemskim polu magnetycznym wywoływanych napływem wiatru słonecznego. Przydatne przy prognozowaniu intensywności wystąpienia zorzy polarnej.Dane uzyskane przez sondę DSCOVR określające parametry napływającego w stronę Ziemi strumienia wiatru słonecznego. Przydatne podczas prognozowania wystąpienia zorzy polarnej oraz jej intensywności.Model CME – ISWA – model ruchu wiatru słonecznego i koronalnych wyrzutów masy (CME).Model WSA – ENLIL – model ruchu wiatru słonecznego i koronalnych wyrzutów masy (CME) – kliknijPrognoza wystąpienia zorzy polarnej oraz jej intensywności nad wybranymi obszarami na półkuli północnej.